Realizace zahrad

"Zahrady je možno zakládat několikerým způsobem, nejlepší je ten, že se na to vezme zahradník."

K. Čapek, Zahradníkův rok

Zakládání jak celých zahrad tak i jejich částí, jednotlivých záhonů, předzahrádek, apod., spočívá v kompletním založení výsady rostlin a dodání materiálu potřebného k výsadbě. Pro realizace využíváme pouze zahradníky specialisty. Realizaci zahrad zajišťujeme včetně dodávky drobných zahradních staveb (jezírko, zpevněné plochy a chodníky, zídky zděné i tzv. suché, pergola apod.).  Nabízíme také pravidelné údržby zahrad, a to nejen námi zrealizovaných, např.: pravidelné stříhání živých plotů, trávníků, stromů a keřů, hnojení, vertikutaci a provzdušňování trávníků.

Výhodou kompletní realizace je její relativní rychlost. I pro Vás to představuje významné zjednodušení situace, neboť odpadá nutnost jednat s několika firmami z různých oborů. Naše společnost poskytuje záruky dle zákona a nadstandardně i prodloužené záruky pro některé prvky.

Máme zkušenosti z provádění zakázek v podmínkách městského prostředí, průmyslových objektů, zemědělské krajiny, frekventovaných silnic, nových staveb a celé řady dalších, mnohdy velmi neobvyklých prostor pro novou zeleň.

Trávníky

Kvalitní a udržovaný trávník je základem každé zahrady. Stává se její nejvyužívanější částí a na to je třeba pamatovat již při jeho zakládání i následné údržbě. Musí splňovat jak estetické hledisko tak nároky na vysokou zátěž. Nezakládáme pouze tzv. reprezentační trávníky anglického typu, ale realizujeme i osetí přírodních kvetoucích luk, suchých stanovišť atd. speciálními směskami osiv. Pokud nechcete na svůj trávník čekat, položíme pro Vás předpěstovaný travní koberec, umožňující takřka okamžité využití plochy. 

Závlahy

V naší zeměpisné poloze je důležité, zvláště trávníky, zavlažovat. Správně nainstalovaný automatický závlahový systém umožní dosažení značných úspor času i vody, čímž se velmi brzy pokryjí investiční náklady. Používáme závlahové systémy firmy Hunter.

Záhony

Okrasné záhony - výrazný bod Vaší zahrady, který upoutá na první pohled každého návštěvníka. Aby rostliny vytvářely požadovaný efekt, vysazují se na záhony do kompozičních útvarů. Tvary, rozvržení a výškové uspořádání záhonů by mělo korespondovat s ostatními prvky na zahradě.

Bylinkové a zeleninové záhony - bylinky přináší zdravé a chuťově zajímavé obohacení domácí kuchyně, jsou tradiční součástí zahrady již od dob našich babiček. Nejvhodnější umístění je na slunném místě poblíž kuchyně, dobře přístupném i za mokra.

Stavební prvky

Kvalitně provedené stavební prvky jsou nedílnou součástí zahrady s důrazem na funkčnost např. pro posezení s přáteli a relaxaci. Výrazně zvyšují užitnou hodnotu zahrady. Vybudujeme pro Vás ploty, dětská hřiště a hrací prvky, ohniště, grily, skleníky  a další drobné stavby zpříjemňující pobyt ve Vašem kousku přírody.

Vodní prvky

Voda a vnáší další rozměr a atmosféru do Vaší zahrady. Dokáže uklidnit, ale i vnést dynamiku a pohyb.
Jezírko - vodní hladina má blahodárné účinky při relaxaci. Budete žasnout nad nádherně kvetoucími lekníny a pozorovat okrasné rybky.
Potůček - vnese do zahrady pohyb a jeho příjemné zurčení dokreslí celkovou atmosféru.
Fontánky a chrliče - i na malé ploše lze zřídit vodní prvek s uzavřeným koloběhem vody.

Osvětlení

Zahrada je krásná nejen ve dne, ale i ve večerním šeru a v noci. Světlo dokáže  vytvořit v zahradě magický efekt, zvláště osvětlené vybrané rostliny. Důležité je osvětlit prostory na posezení a zábavu, chodníky, schody.